Taśmy pakowe
Taśmy pakowe
2022-05-26
taśmy transferowe filmy i błony klejowe
Taśmy transferowe, filmy i błony klejowe
2022-05-26

Taśmy tkaninowe duct tape

Duct Tape to bardzo szeroka grupa taśm przeznaczonych zastosowań w klimatyzacji, wentylacji, ciepłownictwie, a także w budownictwie oraz do różnego rodzaju pomocniczych aplikacji, takich jak pakowanie, bandowanie, wiązkowanie, owijanie, uszczelnianie itp.

Taśmy te występują na rolkach nawinięte na własny nośnik bez dodatkowej przekładki antyadhezyjnej. Nośnikiem taśmy jest tkanina zlaminowana z folią polietylenową. Zaletą tego typu taśm jest możliwość odrywania odpowiednich odcinków taśmy bez użycia noża czy dodatkowych narzędzi. Ponadto taśmy produkowane są w różnych kolorach, co np. ułatwia oznaczanie różnych mediów przy wykonawstwie instalacji. O ich właściwościach mechanicznych decyduje zarówno rodzaj oraz gramatura siatki, jak i wierzchniej folii użytej do ich produkcji.

Taśmy produkowane są na klejach kauczukowych syntetycznych i rozpuszczalnikowych oraz akrylanowych. Cechą charakterystyczną tych taśm jest to odpowiednio wyważony stopień adhezji do własnego nośnika. Z jednej strony musi być na tyle słaba, żeby można było odwinąć kolejne warstwy z rolki a z drugiej strony musi być na tyle wysoka żeby uniknąć powstawania efektu chorągiewki występującemu podczas owijania rur i przewodów.

Taśmy tkaninowe - zastosowanie

Standardowe produkty przeznaczone do izolacji technicznych, jak i uniwersalnych zastosowań z reguły oparte są na kauczukach syntetycznych. Ich główną cechą jest wysoka adhezja oraz przylepność początkowa, co umożliwia aplikację w trudnych warunkach wykonania. Taśmy w kolorze pomarańczowym powszechnie stosowane są w budownictwie do maskowania przy tynkowaniu podczas obróbki stolarki otworowej.

Profesjonalne produkty charakteryzują się wyższą gramaturą siatki, jak i warstwy z tworzywa sztucznego. Stosowanie rozpuszczalnikowych klejów poliakrylanowych umożliwia stosowanie taśm do celów naprawczych w połączeniach narażonych na warunki zewnętrzne.