Taśmy ostrzegawcze
Taśmy ostrzegawcze
2022-05-26
Taśmy tkaninowe typu duct tape
Taśmy tkaninowe typu „duct tape”
2022-05-26

Taśmy pakowe – rodzaje i zastosowanie

Szacuje się, że taśmy pakowe stanowią największą grupę taśm spośród wszystkich w ogóle produkowanych. Ze względu na ogromne zapotrzebowanie w przemyśle, jak i wśród odbiorców detalicznych muszą być łatwo dostępne oraz ich cena nie powinna być relatywnie niska.

Najbardziej popularne na rynku są taśmy pakowe oparte na folii BOPP, jako nośniku powleczone różnymi klejami, akrylanowym, kauczukowym typu hot-melt oraz kauczukowym rozpuszczalnikowym (solvent). Istnieje jednak coraz większe zapotrzebowanie na inne taśmy opakowaniowe spełniające specyficzne wymagania klientów. Ze względu na rosnącą troskę o środowisko naturalne coraz większym zainteresowaniem cieszą się taśmy oparte na nośniku papierowym.

Do ciężkich opakowań stosowane są taśmy zbrojone siatką z włókna szklanego wzdłużnie lub krzyżowo, posiadają one wyjątkową odporność mechaniczną. Do grupy taśm opakowaniowych można zaliczyć również taśmy strappingowe stosowane do zabezpieczania, owijania, bandowania palet itp. Taśmy zabezpieczające różnego rodzaju elementy urządzeń AGD podczas transportu, posiadają klej usuwalny, niepozostawiający śladów po oderwaniu.

Szeroko stosowanym rozwiązaniem marketingowym jest używanie taśm pakowych z nadrukiem, które dodatkowo służą jako plomba zabezpieczająca. Taśmy samoprzylepne z nadrukiem również mogą informować lub ostrzegać o zawartości przesyłki, bądź o warunkach przewożenia lub składowania.