Taśmy pakowe
Taśmy pakowe
2022-05-26
Taśmy do folii i membran dachowych
Taśmy do folii i membran dachowych
2022-05-26

Zgodnie z definicją BHP podstawowym warunkiem świadczenia pracy jest zapewnienie bezpieczeństwa pracy w higienicznych warunkach. Tutaj również bardzo pomocne wydają się taśmy i materiały samoprzylepne.

Wyznaczanie ciągów komunikacyjnych, ostrzeganie o miejscach niebezpiecznych, informacja o o zagrożeniach to wszystko można wykonać poprzez oznaczenia odpowiednimi taśmami samoprzylepnymi. Tzw. taśmy ostrzegawcze oparte są na stosunkowo grubej i elastycznej folii PVC o zwiększonej odporności na ścieranie. Kleje użyte do ich produkcji muszą wykazywać się dobrą kleistością początkową, dużą gramaturą oraz stosunkowo dobrą kohezją. Kleistość oraz wysoka gramatura zapewniają dobrą przyczepność nawet do nierównych, lekko chropowatych powierzchni jakimi są podłogi w pomieszczeniach produkcyjnych czy magazynowych.

Osobną, ważną grupą taśm BHP są taśmy antypoślizgowe. Taśmy te produkowane są na nośniku z tworzywa sztucznego z wtopionymi przy użyciu specjalnych polimerów cząstkami ściernymi. Dzięki temu otrzymuje się trwałą powierzchnię antypoślizgową. Taśmy takie stosowane są na schodach, stopniach maszyn i urządzeń itp. Mogą być wykonywane w różnych ostrzegawczych kolorach np. żółtym lub żółto-czarnym. Dostępne są również wersje przezroczyste jak i standardowe czarne. Kleje użyte na taśmach antypoślizgowych to z reguły rozpuszczalnikowe poliakrylany o bardzo dużej kohezji oraz doskonałej wytrzymałości na warunki zewnętrzne. Osobną grupę stanowią tzw. taśmy basenowe ze specjalną struktura antypoślizgową nie kaleczącą stóp.