taśmy maskuące
Taśmy maskujące
2022-05-26
Taśmy BHP
Taśmy BHP
2022-05-26

Taśmy pakowe są największą grupą taśm pod względem wielkości produkcji na świecie. Praktycznie w każdej dziedzinie i każdej branży są nieodzowną częścią produkcji oraz logistyki związanej z wysyłką różnego rodzaju produktów i towarów.

Najbardziej powszechnie używane są na rynku taśmy oparte na folii PP. Do ich produkcji stosowane są różne grupy klejów samoprzylepnych począwszy od akrylanów poprzez kauczuki rozpuszczalnikowe oraz syntetyczne hot-melty. Bardzo ważne jest aby kleje te miały wysoką adhezję początkową i dobre przyleganie do różnych powierzchni tektur, kartonów i tworzyw sztucznych.

Coraz mocniej rozwijającą się grupą taśm opakowaniowych są taśmy na nośnikach papierowych z klejem dyspersyjnym, który może ulegać łatwemu rozkładowi podczas recyklingu.

Często są wymagane taśmy pakowe specjalne np. wzmocnione siatką z włókna szklanego wzdłużnie lub krzyżowo. Taka konstrukcja taśmy zapewnia wyjątkową odporność mechaniczną dzięki temu można pakować, oklejać lub obandować ciężkie ładunki i produkty.

Niekiedy taśmy pakowe mogą służyć jako pewnego rodzaju plomby. W tych taśmach specjalna formuła klejowa powoduje że pozostaje ślad po odklejeniu lub jakiejkolwiek ingerencji.

Mocno rozpowszechniony sposób reklamy to taśmy pakowe z nadrukiem. Jest to nie tylko zabezpieczenie przesyłki ale swego rodzaju plomba i reklama w jednym.