Taśmy BHP
Taśmy BHP
2022-05-26
Taśmy do montażu rolet okiennych
Taśmy do montażu rolet okiennych
2022-05-26

Izolacja dachu aby spełnia swoją rolę musi pozostawać permanentnie sucha. Żeby tak było stosuje się odpowiednie folie i membrany dachowe. Tego typu rozwiązania pozwalają realnie zmniejszyć straty ciepła co w konsekwencji przekłada się na oszczędność energii.

Jednak materiały te muszą być ze sobą łączone i pozostawać szczelne. Do tego stosowane są profesjonalne taśmy samoprzylepne.

Do łączenia folii paroizolacyjnych polipropylenowych stosowane są cienkie taśmy dwustronnie klejące również oparte na folii PP z klejem kauczukowym. Klej ten jest odpowiedni do materiałów o niskoenergetycznej powierzchni jakimi są polipropylen lub polietylen. Również stosowane są taśmy dwustronnie klejące wzmocnione siatką o symbolu DS na kleju poliakrylanowym o bardzo dużej kleistości czyli adhezji początkowej, co gwarantowane jest zarówno przez odpowiednią strukturę kleju jak i jego wysoką gramaturę.

Taśmy jednostronnie oparte na nośniku z folii PP wzmocnionej siatka poliestrową służą zarówno do łączenia folii jaki i przyklejania jej do trwałych elementów konstrukcyjnych takich jak krokwie czy mur. Wysoka gramatura kleju umożliwia stosowanie jej do chropowatych, nierównych powierzchni.

Do łączenia bądź napraw membran paroprzepuszczalnych stosuje się taśmy na nośniku z włókniny polipropylenowej (symbol: DPM). Przy pracach wykończeniowych np. przy kominach, pasach okapowych stosuje się taśmę butylową o symbolu BT. Posiada ona bardzo dobre właściwości uszczelniające oraz wysoką odporność na warunki zewnętrzne. Do łączenia membran z powłoką aluminiową stosowane są taśmy metalizowane bądź aluminiowe, zapewniające ciągłość powłoki refleksyjnej, która ogranicza straty ciepła.