Taśmy piankowe do montażu fotopolimerów
Taśmy piankowe do montażu fotopolimerów
2022-05-26
Taśmy samoprzylepne do listew z tworzyw sztucznych
Taśmy samoprzylepne do listew z tworzyw sztucznych
2022-06-01

Taśmy samoprzylepne, w szczególności dwustronnie klejące są wszechstronnie wykorzystywane w szerokorozumianej poligrafii oraz przemyśle reklamowym. Osobnymi grupami produktów są taśmy do fotopolimerów oraz taśmy do łączenia wstęgi folii i papieru.

Takimi najważniejszymi obszarami są produkcja liter przestrzennych, banerów reklamowych, szyldów, ekspozytorów, materiałów POS i innych.

Wszystkie taśmy stosowane w aplikacjach narażonych na warunki zewnętrzne muszą być oparte na klejach oraz nośnikach odpornych na wilgoć, temperaturę oraz UV. Bardzo często są stosowane taśmy na nośnikach z pianki polietylenowej lub ze spienionego akrylanu. Standardowa grubość takich taśm to 1,0mm lecz niekiedy nieodzowne stosowanie jest taśm grubszych nawet do 3,0mm. Tego typu rozwiązania gwarantują trwałe i zarazem elastyczne złącze w szczególności wymagane podczas łączenia dwóch różnych materiałów.

Do podklejania banerów stosuje się taśmy oparte na nośniku z folii PET oraz klejem poliakrylanowym rozpuszczalnikowym. Całkowita grubość taśmy waha się w granicach 0,13 do 0,21 mm.

Wszelkiego rodzaju szyldy, tabliczki informacyjne itp., montowane na ścianach wewnątrz pomieszczeń, podklejane są z reguły taśmami piankowymi opartymi na klejach kauczukowych. Takie rozwiązanie zapewnia wysoką początkową adhezję a elastyczność nośnika daje gwarancje dobrego przylegania do chropowatych i nierównych powierzchni ścian.

Wszelkiego rodzaju plakaty, papierowe pudełka, kalendarze łączone są taśmami opartymi na cienkiej bibule, flizelinie najczęściej powleczone klejami kauczukowymi typu hot-melt