Taśmy miedziane samoprzylepne
Taśmy miedziane samoprzylepne
2022-05-25
Taśmy ostrzegawcze
Taśmy ostrzegawcze
2022-05-26

Taśmy odblaskowe – rodzaje i zastosowanie

Dostępne na rynku taśmy odblaskowe można podzielić na kilka grup. Są taśmy stosowane przy znakach drogowych informacyjnych, ostrzegawczych itp. Cechą charakterystyczną tego typu taśm jest wysoka odporność użytkowania w warunkach wertykalnych. Taśmy są oparte na klejach poliakrylanowych na bazie rozpuszczalników, dzięki temu mogą być narażone na warunki zewnętrzne, promienie UV podciekanie wody itp. System odblaskowy zamkniętokomórkowych mikropryzmatów powietrznych wykorzystujących odbicie światła. Produkty takie muszą spełniać określone normy dotyczące minimalnego odbicia światła.

Kolejną grupą są taśmy tzw. konturowe do wyznaczania krawędzi samochodów ciężarowych i przyczep. Są to taśmy o większej elastyczności i zwiększonej adhezji do PVC dzięki czemu mogą być naklejane na plandeki naczep. Również stosowane są taśmy odblaskowe jako wyznaczające odpowiednie linie oraz strefy m.in. na drogach.

Ponadto jest duża grupa taśm odblaskowych tekstylnych do odzieży. Są to taśmy bez kleju, cienkie i elastyczne przeznaczone do wszywania do odzieży wierzchniej roboczej, kurtek czy kamizelek.