Taśmy jednostronnie klejące z tworzyw sztucznych

Taśmy i folie ochronne
Taśmy i folie ochronne
2022-05-25
Taśmy maskujące
Taśmy maskujące
2022-05-25

Firma ASTAT posiada szeroką ofertę taśm opartych na foliach z tworzyw sztucznych. Zaliczyć tutaj można taśmy oparte na gładkiej foli PVC służące łączenia otulin stosownych w systemach klimatyzacji, wentylacji, ciepłownictwie. Otuliny takie posiadają swoją zewnętrzną warstwę z folii PVC. Najczęściej są w kolorze jasnoszarym lub białym, dodatkowo wyposażone są w taśmę dwustronnie klejącą wzdłuż długiego boku otuliny. Taśmy jednostronnie natomiast w odpowiednio dobranym kolorze służą do łączenia poszczególnych elementów między sobą np. w miejscach ich rozgałęzień.

Taśmy elektroizolacyjne

Taśmy elektroizolacyjne na bazie folii PVC powszechnie stosowane przez elektryków przy wykonawstwie instalacji, drobnych naprawach, wiązkowaniu przewodów itp. Posiadają folię o grubości 0,11 – 0.16 mm. Charakteryzują się stosunkowo wysoką elastycznością oraz właściwościami samogasnącymi.

Taśmy maskujące

Taśmy maskujące z tworzyw sztucznych oparte na folii PET z klejem silikonowym służą do maskowania przy malowaniu proszkowym. Obecnie największą grupą taśm samoprzylepnych są taśmy opakowaniowe oparte na folii BOPP. Taśmy ostrzegawcze w natomiast z reguły produkowane są na grubszej foli PVC o zwiększonej odporności na ścieranie.