W ofercie firmy ASTAT można wyróżnić kilka grup klejów przemysłowych. Najpowszechniej stosowane z nich to kleje cyjanoakrylowe, kleje anaerobowe, kleje strukturalne dwuskładnikowe, kleje silikonowe.
Najważniejszą cechą klejów cyjanoakrylanowych jest bardzo szybkie utwardzanie w temperaturze pokojowej inicjowane wilgocią zawartą w powietrzu. Kleje cyjanoakrylowe łączą różnego rodzaju materiały, otrzymując połączenie o wysokiej wytrzymałości mechanicznej. Należy jednak pamiętać, że kleje cyjanoakrylanowe przeznaczone są do łączenia bardzo małych powierzchni i szczelin.
Kilka charakterystycznych właściwości przykładowych klejów cyjanoakrylanowych:
Kleje anaerobowe są klejami jednoskładnikowymi utwardzającymi się bez dostępu powietrza, gdzie katalizatorem reakcji jest metal.
Stosowane są do zabezpieczania gwintów, jako uszczelniacze rurowe hydrauliczne, współosiowe, oraz uszczelnienia kołnierzowe. Do zabezpieczania gwintów standardowo wyróżnia się 3 stopnie wytrzymałości. Rozróżniane są one odpowiednimi kolorami: purpurowy o niskiej wytrzymałości, niebieski o średniej oraz zielony o największej wytrzymałości mechanicznej. Podobnie w przypadku uszczelniaczy hydraulicznych i pneumatycznych:
Kolejnymi grupami są kleje strukturalne i żywice epoksydowe zwykle występujące jako dwuskładnikowe stosowane do łączenia metali, jak i tworzyw sztucznych.
Kleje silikonowe natomiast są bardzo dobrymi uszczelniaczami, szczególnie odpornymi na wysokie temperatury i chemikalia. Szeroko stosowane w przemyśle motoryzacyjnym.